A164 HotelPromnaIA165 RestauracjaPromna OdWejsciaPo wielu miesiącach rozmów jest nowy inwestor, który ma zbudować hotel w Białobrzegach. 22 września, spółka Domkomnat, podpisała akt notarialny sprzedaży prawa użytkowania wieczystego na rzecz przedsiębiorcy Arkadiusza Gruszki.

Przypomnijmy, w 2016 roku Gmina Białobrzegi, w procedurze przetargowej, oddała w wieczyste użytkowanie działkę pod budowę hotelu nad Pilicą spółce Domcomnat. Po kilku latach procedur związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pozwoleń środowiskowych, spółka formalnie rozpoczęła budowę (powstał wykop, postawiono ogrodzenie). Zawirowania związane z pandemią oraz sprawy wewnątrz spółki spowodowały, że budowa nie była kontynuowana.

W tym roku rozpoczęto poszukiwania nowego inwestora, który byłby zainteresowany wybudowaniem hotelu. Efektem rozmów jest akt notarialny, który przenosi prawa do użytkowania wieczystego wraz z dokumentacją projektową i wszelkimi pozwoleniami na nowego inwestora, którym jest Arkadiusz Gruszka, przedsiębiorca, mający doświadczenie w branży hotelarskiej.

- Cieszę się, że mamy nowego inwestora, który chce wybudować hotel w Białobrzegach. To strategiczne zadanie dla przyszłości naszego miasta w zakresie turystyki – mówi burmistrz Adam Bolek.

- Do prac chcemy przystąpić jak najszybciej. Jesteśmy przygotowani, aby wejść na plac budowy jeszcze w tym roku – mówi nowy inwestor Arkadiusz Gruszka.

Hotel nad Pilicą jest jednym z elementów szerokiej koncepcji zagospodarowania terenów nadpilicznych, która powstała kilka lat temu. Jego budowa zdecydowanie zwiększy dostępność bazy noclegowej na Ziemi Białobrzeskiej.

A164 HotelPromnaIA165 RestauracjaPromna NaLacznik A164 HotelPromnaIA165 RestauracjaPromna NaroznikRestauracji

A164 HotelPromnaIA165 RestauracjaPromna OdWejscia

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid