czyste powiet„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. Beneficjenci mogą otrzymać dotację na wymianę źródła ciepła, termomodernizację budynku, kolektory słoneczne czy ogniwa fotowoltaiczne.

Wnioski o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego "Czyste powietrze" można składać za pośrednictwem Gminy Białobrzegi od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu 7.30-15.30. Pomocy przy wypełnianiu wniosków udziela pracownik w Gminnym Punkcie Informacyjnym znajdującym się w urzędzie w pok. nr 39, tel. 48 386 30 17.

Przydatne informacje:

Strona internetowa: Program Czyste Powietrze – STOP Smog

Kalkulator dotacji: Kalkulator dotacji - Program Czyste Powietrze

Kalkulator grubości izolacji termicznej domu: Kalkulator grubości izolacji (kape.gov.pl)

Lista urządzeń zgodnych z programem: Lista ZUM (ios.edu.pl)

----------------------------------------------------------------------------------

Akademia Czystego Powietrza to darmowy i przede wszystkim fachowy przewodnik po zreformowanym w 2020 r. programie „Czyste Powietrze”. To przydatne źródło informacji dla wnioskodawców zainteresowanych dotacjami na wymianę tzw. kopciuchów i docieplenie domów.

Zasady programu Czyste Powietrze, Kredyt Czyste Powietrze, wniosek o dofinansowanie i płatność, Centralna Ewidencja Emisyjności i Budynków i wiele innych to tematy omówione podczas tegorocznych spotkań Akademii Czystego Powietrza. Webinaria, prezentacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są dostępne- bezpłatnie, dla każdego i w dowolnym momencie na stronie :

https://czystepowietrze.gov.pl/akademia-czystego-powietrza/

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid