rfrgW dniu 11 maja 2022r. zakończono roboty budowlane polegające na poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach dla pieszych w miejscowości Szczyty na drodze gminnej nr 110112w i drodze krajowej nr 48. Odbioru końcowego dokonali przedstawiciele wykonawcy oraz inspektorzy nadzoru wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy Białobrzegi.

W ramach zadania wykonano przebudowę drogi krajowej nr 48 w miejscowości Szczyty w zakresie przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 48 z drogą gminną 110112W wraz z przejściami dla pieszych oraz budową oświetlenia.

Podczas realizacji prac przeprowadzono roboty ziemne, roboty związane z wykonaniem podbudowy zarówno dla chodnika jak i drogi gminnej, roboty brukarskie, roboty związane z remontem odwodnienia drogi i roboty związane z wykonaniem nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej.  W wyniku przebudowy powstał chodnik wzdłuż prawej krawędzi jezdni DK48 o szerokości 2,20 m oraz szerokości 2,70 m w miejscu peronu autobusowego całość wydzielono bariera ochronną od pasa jezdni. Wykonano chodnik na wlocie DK 48 i drogi gminnej o szerokości 2,20 m, wykonano przejścia przez drogę gminną oraz drogę krajową. Pod wlotem skrzyżowania drogi gminnej wykonano przepust z rur HDPE. W ramach przebudowy wykonano ścieki podchodnikowe celem odprowadzenia wody opadowej z DK 48. Wprowadzono oznakowanie poziome i pionowe, doświetlono przejścia, wykonano znaki aktywne.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO NA 2 PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH W MIEJSCOWOŚCI SZCZYTY NA DRODZE GMINNEJ NR 110112W I DRODZE KRAJOWEJ NR 48

DOFINANSOWANIE 186 133,69 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ 342 686,62 zł