unnamedUsuwanie folii rolniczych - wnioski na 2021 r

W związku z możliwością otrzymania przez Gminę Białobrzegi dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z  działalności rolniczej” Burmistrz Miasta  Gminy Białobrzegi zaprasza rolników do składania wniosków w celu sporządzenia inwentaryzacji posiadanej ilości  n/w odpadów :

• folii  rolniczej,
  • siatek do owijania balotów,
  • sznurków,
  • opakowań po nawozach i typu Big Bag (bez opakowań po środkach ochrony roślin!!!)

Zebrane informacje od Państwa będą podstawą do złożenia wniosku o dofinansowanie realizacji w/w zadania do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jeżeli Gmina otrzyma dofinasowanie projekt będzie realizowany jeszcze w tym roku.

W przypadku nieotrzymania przez Gminę Białobrzegi dotacji z NFOŚiGW  zadanie nie będzie realizowane w 2021 roku. W ramach realizacji przedsięwzięcia nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników. Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć folię i inne odpady produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez gminę.  Program nie przewiduje dofinansowania zbiórki odpadów po środkach ochrony roślin!!!

Wzór wniosku wraz z załącznikami dostępny jest w sekretariacie  Urzędu Miasta i  Gminy Białobrzegi, pok. nr 23 lub  POBIERZ TUTAJ

Wnioski będą przyjmowane w  sekretariacie Urzędu  pok. nr 23 do 28 czerwca 2021 r.

portal22

Logo muzeum photoaidcom invert